Haber

Hulusi Akar’dan Danimarka’ya sert tepki

HATAY (İGFA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler eşliğinde, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde depremlerin vurduğu iller arasında yer alan Hatay’da 6 Şubat’ta. Elbistan ilçesinde saatler. faaliyetlerine devam etmektedir.

Ramazan ayının ilk iftarını Mehmetçik ile Hatay’da yapan Bakan Akar, dün Yayladağı ilçesinde depremzedelerle iftar için bir araya geldi.

Bakan Akar, çadır kentten ayrılırken Danimarka’daki Kuran-ı Kerim akınına ve Türk bayrağına ilişkin soruyu da yanıtladı.
Avrupa’da son dönemde artan bu düşmanca, barbarca zihniyet ve eylemlerin hoşgörü ve barışçıl yaşam kültürünü demokratik bedellerle yok ettiğini belirten Bakan Akar, “İnsanlıktan çıkmış, kin besleyen mahluklara lanet okuyor. Bu küstah ve alçak saldırıyı gerçekleştirenleri kin ve nefretle karşılıyoruz.Bu hareketlere duyarsız ve sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yumanları, cezasız bırakarak onları adeta suça sevk edenleri teröre ortak ilan ediyor ve kınıyoruz. suç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu