Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erkek Basketbol Takımı Yeni Sezon Antrenmanlarına Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek Spor Club Erkek Basketbol Takımı, yeni sezon öncesi ilk antrenmanını başantrenör Semih Soğuksu yönetiminde gerçekleştirdi. Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirilen idmanda oyuncuların oldukça coşkulu olduğu gözlemlenirken, teknik direktör Semih Soğuksu yeni dönemde basketbolseverlerin desteğiyle şampiyonluk sevincini yaşamak istediklerini söyledi.

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımımız yeni dönem çalışmalarına başladı.

Başantrenör Semih Soğuksu ve oyunculardan Hüseyin Akın Kandemir, takımın genel durumu ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. İyi bir kadro oluşturduklarını belirten Başantrenör Soğuksu, “Geçen sezon da iyi bir takımdık. Deprem sonrası sakatlıklar ve aksaklıklar nedeniyle sezonu ligde oynayamadan tamamladık. Yeni transferlerle sezon daha güçlü ve iddialı. Geçen sene kadrodan sadece Alp Karahan kaldı: “Birçok oyuncumuz değişti. Lige çıkma başarısını gösteren Yiğitcan Turna, Hazer Avcı, Akın Özdemir gibi deneyimli oyuncuları kadromuza kattık” dedi.

“BU LİGİN BÜYÜK PERSONELLERİNDEN BİRİYİZ”

Genç ve ligin üzerinde düşündükleri Bilgehan Diril, Burak Gözeneli ve Berat Berke Tunç gibi genç isimlerin yanı sıra Deniz Çelen, Alp Karahan ve Utku Yücedağ gibi oyuncuları getirdiklerini belirten Soğuksu, “Bence öyledir. iyi bir takımdı. Bu ligin iddialı takımlarından biriyiz. Geçen sezon yarım kalan hikayeyi tamamlamak istiyoruz” dedi.

“ŞEHİRİMİZİN TAKIMINI SÜPER LİG’E TAŞIMAK İÇİN GÜÇLE ÇALIŞACAĞIZ”

Mersinli basketbolseverlerin desteğinin çok değerli olduğuna işaret eden Soğuksu, “Geçen sezon da her zaman yanımızda oldular. Bu sezon da şehrimizin takımını özellikle Süper Lig’e taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Onların muhteşem desteği burada olmazsa olmaz. Bu bizim için itici bir güç. Güç. Yeni sezonda da onları yanımızda istiyoruz” diye konuştu.

HÜSEYİN AKIN KANDEMİR: ÜSTÜN LİG’E YÜKSELMEK İÇİN KURULMUŞ BİR TAKIMIZ

Yeni transferlerle daha güçlü bir takım olduklarını söyleyen oyuncu Hüseyin Akın Kandemir, “İkimiz de genç ve tecrübeli bir takımız. Semih hocamızla birlikte enerjik bir takım olacağımızı düşünüyorum. Lige çıkmak için kurulmuş bir grubuz. Süper Lig’de heyecanlıyız, güzel ve sıcak bir şehirdeyiz.” Ben geçen sene çok gördüm. Tüm dönem boyunca hayranlarımızı bekliyoruz. İnşallah şampiyonluk olur. Play-off öncesi şampiyon olursak daha iyi olur. Olmazsa play-off’lardan şampiyon olmak istiyoruz’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu